Zawody attache ambasad w Warszawie

Tradycyjnie na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego organizowanym przez Targi Kielce goszczą wojskowi przedstawiciele ambasad obcych państw z Warszawy.

W czwartek 6 września, Strzelnica Kielce była współorganizatorem zawodów strzeleckich attache z ambasad w Warszawie, którzy gościli na MSPO. W zawodach wzięło udział 24 przedstawicieli zagranicznych misji wojskowych w stolicy Polski. Zawody strzeleckie rozgrywano  na Strzelnicy Kielce, a ogień prowadzono z pistoletów i pistoletów maszynowych produkowanych przez Fabrykę Broni w Radomiu. Amunicję do zawodów użyczyło Mesko Skarżysko.

Można było uzyskać maksymalnie 120 punktów. 

Sędzią Głównym zawodów był dr Grzegorz Świercz  – Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 

Zwycięstwo w pięknym stylu odniósł reprezentant Białorusi – 110 punktów. 

Drugie miejsce zajął reprezentant Norwegii – 108 punktów. 

Po obliczeniu wyników okazało się, że trzeci wynik – 104 punkty uzyskali reprezentanci USA i Korei Południowej. Regulamin rozgrywek przewidwał dogrywkę. Strzelnica Kielce zaproponowała do dogrywki broń „mocnego” kalibru – rewolwery .44 Magnum i .454 Casull.   Zawodnicy mieli oddać jeden strzał z rewolweru i to on miał rozstrzygnąć o wyniku. Najpierw był remis w .44 Magnum (9 pkt) potem remis w .454 Casull (obaj po 5 pkt). W trzeciej rundzie zawodnicy mogli wybrać broń z pomiędzy dwóch super mocnych kalibrów. Obaj wybrali „Brudnego Harrego” – czyli .44 Magnum. Trzecie starcie minimalnie wygrał reprezentant Korei Południowej. 

 

Gratulujemy wszystkim  startującym i zapraszamy za rok. 

 

Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Strzelnica Kielce uhonorowała wszystkich uczestników zawodów dyplomami „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”.